Глава МВС Сербії: ті, хто нас бомбив, не можуть просити приєднатися до санкцій проти Росії

П'ятниця, 6 травня 2022, 16:15

Країни, які бомбили Сербію, не мають "морального права" просити Белград дотримуватися їхньої лінії та вводити санкції проти Москви.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Сербії Александар Вулін в інтерв'ю Euractiv, пише "Європейська правда".

"Країни, які нас бомбили, я не сказав би, що вони мають моральне право просити нас приєднатися до їхньої політики", — сказав Вулін.

Хоча Сербія є країною-кандидатом у ЄС і має погоджуватися із зовнішньою політикою ЄС, вона не приєдналася до ЄС щодо запровадження санкцій проти Росії, що викликало критику у Брюсселі та у всьому блоці.

Стосовно України сербський міністр сказав, що його країна поважає територіальну цілісність усіх країн, тому вимагає поваги до своєї власної територіальної цілісності.

"Не можна забувати, що Європа не вирішила проблеми Кіпру і вважає, що може вирішити інші проблеми. Для нас дотримання міжнародного права має починатися із Сербії. І принцип поваги кордонів та територіальної цілісності повинен дотримуватися", - сказав він.

Вулін також натякнув, що політика Заходу "Росія має бути переможеною" у випадку з Україною не призведе до встановлення миру.

"Я думаю, що в нинішній політиці важливіше, щоб Росія програла, ніж досягти миру в Україні. А в такий спосіб ми не можемо принести мир", - сказав він.

Сербія отримала статус кандидата в члени ЄС у березні 2012 року і досягла прогресу у порівнянні з іншими країнами Західних Балкан, хоча питання Косово залишається ключовою проблемою.

Відповідаючи на запитання про прагнення Сербії вступити в ЄС і пропонований "прискорений" процес для України, він сказав, що Белград не очікує на "чесну гру", і якби справедливість перемогла у міжнародних відносинах, "Сербія була б набагато більшою".

"Сербія має працювати над зміцненням самої Сербії, щоб бути сильною у вирішенні проблем. Решта менш важлива", - сказав міністр.

Читайте також - Випробовування Україною: як Сербія втрачає шанс на членство у ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: