Громадяни Німеччини, Нідерландів та Франції підтримують статус кандидата для України – опитування

інфографіка
Середа, 15 червня 2022, 16:55

Жителі Франції, Німеччини та Нідерландів переважно виступають за надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

Про це йдеться в опитуванні, замовленому Центром "Нова Європа", яке є в розпорядженні "Європейської правди".

З-поміж тих, хто визначився зі своєю позицією, надання Україні кандидатства підтримують 68% німців, 65% французів і 65% нідерландців, натомість 32% жителів Німеччини і по 35% - Франції та Нідерландів виступають проти.

Загалом же у Німеччині 46% виступають за надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, а 22% - проти, ще 25% не визначились зі своєю позицією, а 7% не змогли відповісти на питання.

У Франції підтримують кандидатський статус України 42% респондентів, 24% не підтримують, 26% не визначилися з відповіддю і ще 9% відповіли, що не знають.

А в Нідерландах 45% опитаних підтримують кандидатство України, 24% - висловлюються проти, 21% не зміг обрати відповідь, а ще 10% - не знають.

 
Фото: Центр "Нова Європа"

Опитування було проведене компанією Kantar з 9 по 13 червня 2022 року на замовлення Центру "Нова Європа" та за підтримки Празького центру громадянського суспільства. Вибірка становить 1048 громадян Німеччини, 1050 громадян Франції та 1037 громадян Нідерландів.

Зазначимо, що це перше подібне опитування напередодні оприлюднення висновку Європейської комісії щодо надання Україні статусу кандидата на членство в Євросоюзі.

За даними Politico, Єврокомісія планує у своєму висновку рекомендувати надати їй статус кандидата на вступ до Євросоюзу.

Читайте більше у статті: Кандидат з нюансами: що відбувається у ЄС перед історичним рішенням щодо України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?