Болгарія почала отримувати газ із Азербайджану на заміну російському

Неділя, 19 червня 2022, 16:15

У Болгарію прибула перша партія азербайджанського газу через трубопровід Греція-Болгарія (IGB).

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на  BNR.

Поставки азербайджанського газу стали особливо важливими після відмови РФ постачати свій газ до Болгарії. Нагадаємо, Болгарія та Польща були першими двома країнами ЄС, до яких "Газпром" припинив постачання газу 27 квітня після того, як вони відмовилися платити в рублях.

Як повідомляється, постачання газу до  кінця червня буде проводитися у тестовому режимі. А вже із початку липня азербайджанський газ повністю змінить російський.

Для цього IGB з'єднають із Трансадріатичним газопроводом, грецькою Національною газовою системою, а в майбутньому – також і з LNG-терміналом  у грецькому місті Олександруполіс.

Початкова потужність газопроводу становить 3 млрд. кубометрів на рік з потенціалом розширення до 5 млрд. кубометрів.

Через це у болгарському уряді стверджують, що Болгарія ніколи більше не буде вести переговори з російським енергетичним гігантом "Газпром".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.