Чехія витратила майже 300 млн євро на біженців з України

Середа, 22 червня 2022, 18:53

Чеська Республіка витратила суму, еквівалентну більш ніж 291 мільйону євро, на біженців з України, які приїхали після російського вторгнення.

Про це пише Spiegel, повідомляє "Європейська правда".

За даними чеського Мінфіну, більше половини цієї суми, близько 162 млн євро, припало на державну соціальну допомогу.

Поточні дані МВС показують, що понад 380 000 українців отримали дозвіл на проживання в Чехії з початку російського вторгнення майже чотири місяці тому.

Біженці з України мають право на допомогу у розмірі до 5000 крон (200 євро), яка може виплачуватись повторно з місячними інтервалами на запит.

Уряд Чехії вказує, що понад 70 тисяч українців уже знайшли роботу. Держава отримує дохід від податкових надходжень та відрахувань на соціальне страхування.

За даними Євростату, у Чехії був найнижчий рівень безробіття з урахуванням сезонних коливань у всьому ЄС — 2,4% у квітні.

Як повідомлялося, лідери Литви, Латвії та Естонії звернулися до керівництва ЄС з проханням допомогти з підтримкою українців, які через війну виїхали до їхніх країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.