Парламент Болгарії проголосував за вотум недовіри уряду, який працював лише пів року

Середа, 22 червня 2022, 20:39

Парламент Болгарії проголосував за вотум недовіри уряду прем’єр-міністра Кирила Петкова.

Про це пише "Європейська правда" із посиланням на БГНЕС.

За вотум недовіри проголосували 123 депутати, проти – 116. Пропозицію про вотум до парламенту внесла опозиційна партія ГЕРБ.

Петков прийшов до влади лише шість місяців тому після трьох за рік парламентських виборів, сформувавши у грудні хитку чотирипартійну коаліцію. 

Уряд формувався навколо двох колишніх тимчасових міністрів президента Румена Радєва – Кирила Петкова та Асена Васильєва, які швидко сформували рух "Продовжуємо зміни".

До нової коаліції увійшли ще три партії, які сильно відрізнялися за своїми політичними позиціями – БСП, "Демократична Болгарія" та партія Славі Трифонова "Є такий народ".

Трифонов на початку червня вивів свою партію із правлячої коаліції. Він заявив, що має розбіжності з Петковим щодо бюджету і звинувачує прем’єра в надто м'якій позиції щодо дозволу Північній Македонії розпочати переговори про вступ до ЄС.

Балканська країна тепер, схоже, може ще глибше зануритися в політичну кризу через можливість проведення четвертих парламентських виборів з квітня 2021 року. Це може підірвати перспективи приєднання країни до єврозони у 2024 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.