Путін став найменш популярним лідером світу, а ставлення до РФ кардинально погіршилось – опитування

Четвер, 23 червня 2022, 14:44

Ставлення до Росії та її президента Владіміра Путіна у світі суттєво погіршилось на тлі розпочатого широкомасштабного вторгнення в Україну.

Про це свідчать дані останнього міжнародного опитування Pew Research Center, повідомляє "Європейська правда".

У 18 досліджуваних країнах медіанний показник негативного ставлення до Росії становить 85%, при цьому цей показник проти опитування 2020 року погіршився в усіх без винятку країнах – передусім Італії (раніше позитивно ставились 48%, тепер 14%).

У майже кожній країні, за винятком Малайзії, принаймні сім з десяти опитаних погано ставляться до Росії. Найбільш негативно до РФ ставляться у Польщі, де цю думку підтримали 97% респондентів, зокрема 91% ставиться "дуже негативно".

Аналогічно погіршилось ставлення і до російського президента Владіміра Путіна – він став найменш популярним лідером з досліджених. Медіанний показник негативного ставлення до Путіна становить 90%, а 78% вважають, що йому не можна довіряти.

Лише в Малайзії більшість респондентів, навпаки, заявили, що довіряють президенту Росії.

Зазначається, що найчастіше прихильники Путіна також підтримують крайні праві партії. У Греції ті, хто голосує за праву партію "Грецьке рішення", 55% довіряють президенту РФ, тоді як у протилежному таборі таких 18%.

Аналогічна ситуація спостерігається з прихильниками "Альтернативи для Німеччини" у ФРН, "Форуму за демократію" в Нідерландах, "Національного зібрання" у Франції, "Шведських демократів" у Швеції та "Reform UK" у Великій Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.