В Ірландії уперше за понад 170 років живуть понад 5 млн людей

Четвер, 23 червня 2022, 17:40

Дані останнього перепису населення в Ірландії свідчать, що в країні живуть 5,1 мільйона людей – уперше з 1851 року чисельність ірландців перевищила п’ятимільйонний показник.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Irish Times.

У порівнянні з останнім переписом 2016 року населення Ірландії зросло на 7,6% – з 4,7 мільйона до 5,1 мільйона. Востаннє більше п’яти мільйонів людей жили в країні у 1851 році.

Кількість чоловіків в Ірландії з 2016 року зросла на 7,5%, а жінок – на 7,7%. Лише в трьох округах Ірландії населення скоротилося проти 2016 року, натомість у деяких зростання становить понад 10%.

Крім того, в Ірландію з 2016 року приїхали понад 190 тисяч людей із-за кордону, з них найбільше – понад 46 тисяч – оселилися в столиці Дубліні.

Прем’єр-міністр Ірландії Міхал Мартін заявив, що зростання чисельності населення "свідчить про потребу в подальшому інвестуванні в такі послуги, як догляд за дітьми, освіта, охорона здоров’я і житло".

Перший перепис населення у 1841 році показав, що в Ірландії живуть близько 6,5 мільйона людей. Але через голод, який настав кількома роками пізніше, близько мільйона людей померли, а ще два мільйони - емігрували.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?