Росія висилає 8 грецьких дипломатів, у Греції через це шкодують

доповнено
Понеділок, 27 червня 2022, 18:00

Міністерство закордонних справ Росії у понеділок оголосило про вислання з країни вісьмох дипломатів посольства Греції "у зв'язку з конфронтаційним курсом грецької влади щодо РФ".

Про це повідомляє "Європейська правда".

У заяві МЗС РФ зазначається, що послу Греції в Москві Єкатерині Нассікі було висловлено "рішучий протест" через постачання озброєнь та військової техніки Україні.

"Послу вручено ноту з повідомленням про те, що у відповідь вісім грецьких дипломатичних співробітників у Росії оголошено persona non grata і їм належить залишити територію країни протягом восьми днів", – зазначили у відомстві.

Традиційно російське МЗС заявило, що "вся повнота відповідальності за це лежить виключно на Афінах", і пригрозило додатковими заходами у відповідь "у разі продовження антиросійської політики".

Доповнено. Міністерство закордонних справ Греції висловило жаль через рішення РФ вислати вісьмох грецьких дипломатів.

"Рішення російської влади вислати членів грецької дипломатичної та консульської служби, які, володіючи професіоналізмом і високим рівнем відповідальності, виконували свої обов'язки відповідно до Віденських конвенцій про дипломатичні та консульські зносини, не має жодних підстав", – йдеться в заяві грецького МЗС.

Там додали, що грецькі дипустанови в Росії продовжать роботу в "особливо складних умовах".

Нагадаємо, у квітні Греція була серед країн ЄС, які вирішили вислати російських дипломатів - 12 представників російської дипмісії.

Кілька днів тому в МЗС Росії заявили, що Греція більше не є безпечним місцем для відпочинку громадян РФ, оскільки там фіксують "випадки агресії та дискримінації" щодо росіян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.