Столтенберг: зростання цін на енергоносії не має бути приводом зупинити підтримку України

Вівторок, 28 червня 2022, 16:49

Генсек НАТО Єнс Столтенберг наполягає, що державам Альянсу слід продовжувати підтримку України у протистоянні з російським вторгненням попри різке зростання цін на енергоносії.

Про це він заявив на публічному форумі НАТО на полях саміту Альянсу, повідомляє з Мадрида кореспондент "Європейської правди".

Столтенберг коментував занепокоєння щодо того, що різке зростання цін на енергоносії може призвести до втрати підтримки населенням рішень урядів підтримувати Україну.

Існує реальна загроза, що агресія РФ вийде за межі України – міністр оборони Британії

"Нам потрібно довести, якою важливою є боротьба, що зараз ведеться, і як нам важливо підтримувати Україну", - сказав Єнс Столтенберг.

Він визнав, що населення в країнах НАТО і державах-партнерах відчуває наслідки війни у підвищених цінах на енергоносії. Але, зауважив Столтенберг, український народ платить значно вищу ціну.

"Ця ситуація зовсім відрізняється від того, що відбувається в Україні, де людей убивають, де вони є свідками звірств", - зазначив генсек Альянсу.

"У наших інтересах підтримати Україну. Це наш близький партнер протягом багатьох років. Якщо Путін виграє цю війну, світ держав НАТО буде небезпечним", - зазначив Столтенберг.

Детальніше про саміт Альянсу дивіться у поясненні: Що дадуть Україні? Чи готовий Альянс до війни з РФ? Все про саміт НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.