МЗС Німеччини: жодна держава більше не шантажуватиме нас енергетикою

Вівторок, 28 червня 2022, 18:48

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок застерегла від того, щоб її країна у майбутньому опинилась у енергетичній залежності від однієї держави, як це відбулось з Росією.

Про це вона говорила на публічному форумі НАТО, що відбувається на полях саміту Альянсу, повідомляє з Мадрида кореспондент "Європейської правди".

"Ми як Німеччина більше ніколи не повинні опинитися у ситуації, коли нас шантажують, тому що ми повністю залежні від однієї країни", - сказала вона, наполягаючи на необхідності повної відмови від російських енергоносіїв.

Вона також наголосила, що у процесі переходу на відновлювальні джерела важливо інвестувати у держави, де дотримуються верховенства права та прав людини. "Права людини і верховенство права в державах пов’язані з нашими інвестиціями", - сказала вона.

Бербок зазначила, що з огляду на війну в Україні перехід на відновлювані джерела енергії є питанням миру.

"Зараз це не тільки питання порятунку планети, наших життів, клімату, це питання миру. Залежність від викопних копалин є геостратегічним питанням… Відновлювальна енергетика є формою енергетичної свободи", - сказала вона.

За даними Єврокомісії, 10 із 27 країн-членів ЄС випустили раннє попередження у зв’язку з постачанням російського газу.

Німеччина раніше оголосила другий рівень - тривожний - через ситуацію з поставками газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?