Столтенберг розповів, що буде після запрошення Фінляндії і Швеції до НАТО

Середа, 29 червня 2022, 09:26

Генсек НАТО Єнс Столтенберг розповів, що саміт Альянсу у четвер в Мадриді ухвалить рішення запросити Фінляндію і Швецію приєднатись до блоку, після чого, за його оцінкою, парламенти 30 держав-членів швидко ратифікують їхній вступ.

Про це генсек розповів, прибувши на саміт лідерів НАТО у четвер, повідомляє кореспондент "Європейської правди" з Мадрида.

"Сьогодні ми ухвалимо рішення - запросити Фінляндію і Швецію стати членами НАТО", - зазначив Столтенберг після прориву у переговорах з Туреччиною напередодні.

Генсек підкреслив, що в нинішніх умовах процес приєднання двох скандинавських країн є безпрецедентно швидким, тому він очікує швидкої ратифікації рішення у парламентах 30 країн-членів.

Водночас Столтенберг не став прогнозувати конкретних часових рамок схвалення рішення у всіх країнах-членах.

"Це безпрецедентно швидко, жоден процес вступу так швидко не тривав… Після запрошення нам потрібна буде ратифікація у 30 парламентах країн, і я очікую, що це відбудеться радше швидше", - зазначив він.

Нагадаємо, за підсумками переговорів у Мадриді у вівторок Туреччина дала згоду на розблокування вступу Швеції та Фінляндії в НАТО.

Детальніше про рішення у статті: НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.