Лідера правлячої партії Польщі критикують за слова про трансперсон

Середа, 29 червня 2022, 17:35

Організації із захисту прав ЛГБТ-людей і опозиція в Польщі розкритикували лідера правлячої партії "Право і справедливість" Ярослава Качинського за його слова щодо трансперсон під час партійного заходу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Під час зустрічі з виборцями у містах Грудзьондз і Влоцлавек минулими вихідними Качинський у своєму виступі згадав трансперсон і заявив, що трансгендерна ідентичність є "абсурдною" під кутом зору традиційних цінностей і здорового глузду.

Суд у Польщі постановив ліквідувати "зони, вільні від ЛГБТ"

За його словами, ліваки вважають, що "можна сказати: зараз, до пів на сьому, я був чоловіком, а тепер я жінка, і попросити керівника або колег по роботі звертатися до себе із жіночими займенниками", що є "дивним і повинно лікуватися".

Лідер "ПіС" насамкінець закликав прихильників "боротися з цим божевіллям і захищати модель сім’ї, що складається з жінки і чоловіка".

Слова Качинського розкритикували опозиційні політики, ліберальні ЗМІ та організації, які захищають права ЛГБТ. Приміром, представник "Громадянської платформи" Цезарій Томчик назвав лідера "ПіС" "першим гомофобом" Польщі.

А представник "Лівих" Роберт Бедронь заявив, що звернувся до комітету депутатської етики з проханням покарати Качинського через його "неприйнятні" слова.

За даними правозахисної групи Lambda, у 2019-2020 роках трансперсони були найбільш дискримінованою ЛГБТ-групою в Польщі.

Читайте також: Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.