Естонія та Латвія разом закуплять системи протиповітряної оборони

Четвер, 30 червня 2022, 19:01

Міністр оборони Естонії Калле Лаанет та міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс підписали на саміті НАТО в Мадриді протокол про наміри, який створює основу для спільних закупівель систем протиповітряної оборони.

Про це пише ERR, повідомляє "Європейська правда".

Згідно з меморандумом про наміри, процесом спільної закупівлі керуватиме Естонський центр інвестицій у національну оборону.

"Саміт НАТО ясно дав зрозуміти, що тим, хто готовий захищатися, буде надано допомогу. Естонія — надійний союзник і, безумовно, одна з тих країн, яка зробить свій внесок", — сказала Лаанет.

 "Агресія Росії в Україні ясно показує потребу у системах ППО. Я хотів би ще раз подякувати Іспанії, яка нещодавно розмістила такі системи в Латвії, але ми також працюємо над розвитком наших можливостей. Я радий, що ми реалізуємо цей проєкт разом з Естонією, зміцнюючи як наше регіональне співробітництво, так і спільну оборону", - додав Пабрікс.

Міністерство оборони Естонії представило уряду різні рішення щодо засобів протиповітряної оборони, а конкретну пропозицію щодо створення засобів протиповітряної оборони планується надати уряду наприкінці липня.

Нагадаємо, раніше в середу лідери НАТО ухвалили нову Стратегічну концепцію, яка офіційно змінила статус Росії у відносинах з Альянсом та визначає РФ найсерйознішою і безпосередньою загрозою для безпеки союзників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.