Росія веде проти Європи газову війну, це стимул до більш вагомого восьмого пакету санкцій ЄС – Зеленський

Понеділок, 25 липня 2022, 21:40

Президент Володимир Зеленський вважає, що Росія останніми діями, пов’язаними з обмеженням транзиту газу до країн Європейського Союзу, веде з Європою газову війну – і це має стати стимулом для ухвалення більш жорсткого нового пакету санкцій ЄС.

Як повідомляє "Європейська правда", про це Зеленський заявив у вечірньому зверненні в понеділок.

"Сьогодні ми побачили чергові газові погрози Європі. Навіть попри поступку щодо турбіни для "Північного потоку" Росія не збирається відновлювати постачання газу європейським країнам, як вона зобов’язана за контрактами. Все це робиться Росією спеціально, щоб європейцям було максимально складно підготуватися до зими", – сказав він.

"І це відверта газова війна, яку Росія веде проти об’єднаної Європи, – саме так це потрібно сприймати. І їм байдуже, що буде з людьми, як вони страждатимуть – від голоду через блокування портів чи від зимових холодів та бідності, чи від окупації. Це просто різні форми терору", – додав додав глава держави.

Він закликав Європу вдатися до кроків у відповідь – "не думати, як повернути якусь турбіну, а посилювати санкції", зокрема максимально обмежувати доходи Росії від енергоносіїв та розривати економічні зв’язки з Москвою.

Німеччина не бачить технічних причин для обмеження постачання газу "Північним потоком"

"Газовий шантаж Європи, який щомісяця лише посилюється, потрібен державі-терористу для того, щоб погіршити життя для кожного європейця. І це насправді можна розглядати як стимул, щоб восьмий санкційний пакет ЄС був значно вагомішим, ніж нещодавно затверджений сьомий", – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, в понеділок "Газпром" оголосив про зупинку газотурбінного двигуна газогону "Північний потік", через що пропускна потужність газогону зменшиться з 40% до 20%. На цьому тлі ціна газу в Європі підскочила до 1860 доларів за тисячу кубометрів.

Раніше уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти Росії і відправити турбіну для "Північного потоку", яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини - щоб піти назустріч Німеччині і зменшити ризики, що РФ не відновить постачання по ПП1 після планових технічних робіт.

При цьому турбіна досі не дісталася Росії, оскільки вона відмовилася погоджувати параметри її ввезення. "Газпром" стверджує, що отримані від компанії Siemens канадські документи на транспортування турбіни "не знімають раніше окреслених ризиків" і викликають додаткові питання.

Читайте також: Найбільша поступка Путіну: як Німеччина та Канада не встояли перед шантажем РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?