Війна Росії проти України отверезила дискусії про розширення ЄС - єврокомісар

Вівторок, 26 липня 2022, 09:42

Єврокомісар з питань розширення ЄС Олівер Варгеї заявив, що війна Росії проти України отверезила дебати навколо процесу розширення Євросоюзу і виявила необхідність прискорити процедури, фактично зупинені попередньою комісією.

Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю Euractiv, повідомляє "Європейська правда".

"Можливо, це єдиний позитивний вплив війни Росії проти України, тому що вона отверезила дискусію про розширення", - сказав Варгеї.

ЄС має зробити себе готовим до власного розширення – Шольц

"Ми, європейці, тепер не тільки усвідомлюємо, але й готові працювати над цим, оскільки Європа не матиме безпеки, стабільності та процвітання без повної інтеграції Західних Балкан", - додав він.

Останніми роками процес розширення ЄС загальмував і деякі країни-члени закликали до реформування Євросоюзу перед тим, як приймати нових членів.

"Не забувайте, ми почали працювати після Європейської комісії, яка сказала "ні розширенню". Шкоди було завдано", - сказав Варгеї.

Він додав, що до другої половини свого мандату комісія Юнкера "зрозуміла, що це була стратегічна помилка". 

"Те, чого я зараз очікую, і що буде величезною відповідальністю для Європейської комісії, це те, що зараз є чітка політична воля, яка не завжди була очевидною", - сказав єврокомісар.

Його коментарі пролунали після того, як у червні лідери ЄС надали статус кандидатів Україні та Молдові на знак солідарності у відповідь на російську агресію, а в липні держави-члени дали "зелене світло" початку переговорів про вступ з Північною Македонією та Албанією.

Читайте також: Поступки заради членства: якою ціною Північна Македонія відновила рух до ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?