Косово хоче до кінця року подати заяву на вступ до ЄС

Вівторок, 26 липня 2022, 20:04

Косово хоче подати заявку на вступ до ЄС до кінця 2022 року.

Як повідомляє Euractiv, про це заявила міністерка закордонних справ  частково визнаного Косова Доніка Гервалла, пише "Європейська правда".

"Ми вважаємо, що Косово відповідає усім критеріям для отримання офіційного статусу країни-кандидата, тож до кінця року ми оберемо відповідний момент, щоб подати заявку", - зазначила вона. 

За їх словами, Косово виконало більшість пунктів з Угоди про стабілізацію та асоціацію.

"За нашими очікуваннями, вступ Косово займе менше часу, ніж в інших країн регіону, тому що на даному етапі Косово відповідає усім критеріям у сфері законодавства, прав людини, демократичних стандартів, верховенства права", - додала Доніка Гервалла. 

Косово у разі подання заявки стане останньою з шести країн Західних Балкан, які планують вступ до ЄС. 

Очікувано перешкодою для Косова стане позиція тих країн-членів ЄС, які ще не визнають його - зокрема, Іспанії, Греції, Кіпру, Словаччини, Румунії. 

Президент Сербії Александар Вучич раніше погрожував Косову жорсткою реакцією у разі спроби вступу до ЄС або НАТО, заявивши, що це будуть "не просто заяви для медіа". 

Нагадаємо, ЄС минулого тижня відкрив перемовини про вступ з Албанією та Північною Македонією після багатьох років очікування.

Читайте також: Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.