У Франції пройшли акції на підтримку американок після рішення Верховного суду США щодо абортів

Неділя, 3 липня 2022, 10:06

У кількох містах Франції в суботу 2 липня пройшли акції солідарності з жінками у США у зв’язку з рішенням Верховного суду, яке знов дало можливість на рівні штатів визначати політику щодо абортів.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє BFMTV та Europe 1.

Акцію ініціювала громадська спілка "Аборти у Європі - обирають мають жінки", до яких приєдналося чимало феміністичних організацій, профспілок і партій.  

У демонстрації  в Парижі взяли участь lдо півтори тисячі людей, як жінок, так і чоловіків. З собою принесли вішаки для одягу і плакати -  "За безперешкодні і безкоштовні аборти від Нью-Йорка до Парижа", "Ми боролись за право на переривання вагітності і будемо боротися за його збереження", "Право на аборти рятує життя", "Геть ваші закони від мого тіла", "Дайте жінкам спокій раз і назавжди".

У  спілкуванні з пресою вони розповідали, що хочуть висловити свою позицію за право вибору жінки. Деякі побоюються, що, з огляду на геополітичну вагу США, цей прецедент може надихнути радикальних противників абортів і в країнах Європи. 

У Бордо на демонстрацію прийшли щонайменш 400 осіб (за оцінками поліції), організатори кажуть про тисячу; у Тулузі - кілька десятків людей. 

По всій країні участь в акціях взяли близько 6500 осіб. 

24 червня Верховний суд США скасував рішення, яке впродовж 50 років закріплювало конституційне право на аборти, надавши штатам можливість вирішувати, дозволяти цю процедуру, чи ні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?