Ейфелева вежа заіржавіла й негайно потребує ремонту – ЗМІ

Понеділок, 4 липня 2022, 18:11

З 2010 року Ейфелева вежа в Парижі потерпає від корозії металу і без негайного ремонту може зазнати руйнувань.

Про це повідомило французьке видання Marianne із посиланням на конфіденційні документи, передає "Європейська правда".

Згідно з цими документами, Ейфелева вежа перебуває у запущеному стані – "у деяких місцях іржа з’їдає її, наче терміти дерево", пише видання. Причина – залізо, з якого зроблена пам’ятка, вступає в контакт із водою й киснем у тих місцях, де через вік відвалюється фарба.

У 2018 році розпочався уже 20-ий ремонт вежі до Олімпійських ігор-2024, в межах якого передбачалося очистити третину конструкції та нанести на неї два шари нової фарби, щоб стримати корозію. А проте, через пандемію коронавірусу роботи довелося відкласти; крім того, у старій фарбі знайшли свинець.

Як наслідок, ремонт буде "косметичним" і охопить лише 5% Ейфелевої вежі.

"Навряд чи вона впаде завтра вранці, але вона справді не в дуже гарному стані", – розповів Marianne неназваний керівник місця, де розташована Ейфелева вежа.

Компанія Sete, що управляє пам’яткою, не хоче закривати її на тривалий час для ремонту, оскільки це призведе до втрати доходу: Ейфелева вежа є четвертим за популярністю місцем Парижа після Діснейленду, Лувру і Версалю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.