Данія "блискавично" ратифікувала вступ Фінляндії і Швеції до НАТО

Вівторок, 5 липня 2022, 16:23

Данія за лічені години після завершення усіх процедур щодо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО на рівні Альянсу ратифікувала його на національному рівні.

Як пише "Європейська правда", про це оголосив міністр закордонних справ Єппе Кофод.

"Ратифікація з боку Данії щодо членства Фінляндії й Швеції - виконана. Сподіваюся на таку ж швидку ратифікацію усіма союзниками", - написав він. Шведська колега Анн Лінде вже висловила Данії подяку за рішення. 

Наскільки відомо, це перше і найшвидше рішення серед 30 союзників у НАТО після того, як опівдні за Києвом були підписані протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу. 

Нагадаємо, Фінляндія та Швеція разом подали історичні заявки на вступ до НАТО 18 травня - після трьох місяців війни Росії проти України. 

Для Фінляндії цей крок завершив багато десятиліть, а для Швеції - близько 200 років нейтралітету. 

Прийняття обох країн до Альянсу вже на саміті у Мадриді до останнього було під питанням через вето Туреччини.

Детальніше про це - у статті НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.