Президенти Польщі й Литви разом відвідали місце потенційної атаки РФ

Четвер, 7 липня 2022, 17:46

Президенти Польщі та Литви разом відвідали так званий Сувальський перешийок - вузький шматок території на кордоні Польщі й Литви, що пролягає між Калінінградською областю РФ та Білоруссю.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє PAP.

Президенти зазначили, що хотіли своїм візитом продемонструвати, що ця територія захищена завдяки присутності тут союзницьких сил. Разом з Анджеєм Дудою і Гітанасом Науседою прибули також міністри оборони обох країн. 

До Польщі для підсилення східного флангу НАТО перекидають британський танковий підрозділ

Анджей Дуда наголосив, що Сувальський перешийок є вкрай важливою територією не лише для обох країн, але й для всього НАТО.

"Батальйонні групи, розміщені тут з польського і литовського боку - це союзницька гарантія безпеки для цього регіону", - сказав він, зазначивши, що їхня загальна чисельність зараз становить 40 000 осіб. Дуда нагадав також, що загалом у Польщі присутні понад 11 тисяч американських військових і у Познані розмістять штаб п’ятого армійського корпусу, що є наочним підтвердженням готовності США захищати союзників. 

Гітанас Науседа схвально висловився про рішення, прийняті на саміті НАТО щодо захисту східного флангу, зазначивши, що зараз час подбати про їхню практичну реалізацію, повідомляє LRT.

"Ми сприймаємо загрозу як серйозну, ми приділяємо їй пріоритетну увагу і будемо працювати у цьому напрямку, як і домовилися", - зазначив він.

Як повідомлялося, у Генштабі Збройних сил Білорусі почали погрожувати ударами по інфраструктурі Польщі у разі "провокацій Заходу".

Читайте також: Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.