ЄС створив робочу групу з поповнення запасів зброї держав-членів

Вівторок, 30 серпня 2022, 18:32

Європейський Союз створив робочу групу, метою якої є налагодження спільної закупівлі зброї для держав-членів ЄС із метою поповнення їхніх військових запасів.

Як повідомляє "Європейська правда", про це на пресконференції у вівторок за підсумками неформальної зустрічі міністрів оборони ЄС заявив глава зовнішньополітичної служби блоку Жозеп Боррель.

Він нагадав заклик від свого імені та імені президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн до лідерів ЄС сприяти спільним закупівлям зброї та посиленню виробничих потужностей.

"Будуть збільшені витрати, буде збільшений попит на продукцію (військової промисловості). І оборонна промисловість має відповідно збільшити виробництво", – прогнозує Боррель.

"З цією метою ми створили робочу групу для підтримки держав-членів та координації їхніх потреб з метою поповнення їхніх запасів зброї. Як вам відомо, Європейська комісія виділить із бюджету ЄС 500 мільйонів на наступні два роки для стимулювання спільних закупівель зброї в ЄС", – додав він.

Боррель не підтримує створення армії ЄС

Нагадаємо, в липні європейський комісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон анонсував план, який дозволять країнам Європейського Союзу спільно закуповувати зброю.

У травні європейська комісарка з питань конкуренції Маргрете Вестагер заявила про створення спеціальної цільової групи, яка розробить європейську оборонну інвестиційну програму в третьому кварталі 2022 року.

У березні міністри закордонних справ та оборони країн ЄС затвердили Стратегічний компас- першу концепцію Євросоюзу в сфері оборони та безпеки.

Компас дає Європейському Союзу план дій щодо зміцнення політики безпеки та оборони ЄС до 2030 року. Ключова норма цього плану – створення європейських сил швидкого реагування чисельністю 5 тисяч військовослужбовців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.