Уряд Фінляндії підтримує створення спеціальних кімнат для контрольованого вживання наркотиків

П'ятниця, 5 серпня 2022, 16:21

Міністр Фінляндії у справах сім'ї та базових соціальних послуг Акі Лінден підтримав експеримент зі створення кімнат для контрольованого вживання наркотиків – відповідна петиція в країні раніше набрала необхідні 50 тисяч підписів.

Як повідомляє "Європейська правда", про це Лінден заявив в інтерв’ю Yle.

Міністр має намір уже цього місяця доручити робочій групі вивчити питання. Зокрема слід з'ясувати, які законодавчі зміни потрібні для відкриття подібних кімнат.

У липні громадянська ініціатива про створення кімнат для контрольованого вживання наркотиків зібрала необхідні 50 тисяч підписів і тепер буде передана на розгляд парламенту.

Згідно з ініціативою, такі кімнати дозволили б наркозалежним отримати швидку медичну допомогу, зменшити випадки вживання заборонених речовин на вулицях та потрапляння голок у навколишнє середовище.

"Для мене косяк – наче келих віскі": мер Брюсселя хоче відкрити канабіс-кав’ярні

Відомство охорони здоров'я та соціального розвитку THL ще в січні прокоментувало ініціативу, рекомендуючи кімнати для контрольованого вживання як один із способів зменшення смертей, пов'язаних із наркозалежністю.

Своєю чергою Гельсінкі пропонувало уряду Фінляндії підготовку закону, що дозволяє використання кімнат для прийому наркотиків, ще у 2019 році, проте тоді ініціатива не пройшла.

За даними останньої Європейської доповіді про наркотики, у Фінляндії найвища смертність від наркотичних речовин серед людей до 25 років, якщо порівняти з іншими країнами Європейського Союзу, а також із Норвегією та Туреччиною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.