Lufthansa скасувала 800 рейсів через страйк пілотів

П'ятниця, 2 вересня 2022, 12:16

Пілоти Lufthansa оголосили страйк у п'ятницю, змусивши німецьку авіакомпанію скасувати сотні рейсів.

Про це пише Reuters, повідомляє "Європейська правда".

Авіакомпанія заявила, що у п'ятницю скасувала близько 800 рейсів на своїх основних базах у Франкфурті та Мюнхені. Це рішення торкнеться 130 тисяч пасажирів.

Профспілка Vereinigung Cockpit (VC) закликала понад 5000 пілотів Lufthansa влаштувати 24-годинний страйк, заявивши, що останній раунд переговорів про заробітну плату провалився.

Страйки та нестача персоналу вже змусили кілька авіакомпаній, у тому числі Lufthansa, скасувати тисячі рейсів цього літа, що призвело до довгих черг у великих аеропортах.

Профспілка вимагає підвищення заробітної плати на 5,5% цього року та автоматичної компенсації інфляції надалі, а також покращення умов для пілотів початкового рівня.

Lufthansa заявила, що вимоги збільшать витрати на персонал на 40% або приблизно на 900 мільйонів євро протягом наступних двох років.

Авіакомпанія запропонувала загалом на 900 євро більше базової заробітної плати на місяць у два етапи протягом 18-місячного періоду, що, за її словами, призведе до збільшення заробітної плати більш ніж на 18% для посад початкового рівня та на 5% більше для старших посад.

Минулого місяця керівництво Lufthansa досягло угоди про оплату праці з наземним персоналом, запобігши подальшим страйкам після того, як страйк змусив компанію скасувати понад 1000 рейсів.

Lufthansa також стикається з можливими страйками пілотів дочірньої компанії Eurowings, які проголосували за страйк, але мають провести раунд переговорів із керівництвом наступного тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.