23 держави і одна організація попросили ЄСПЛ долучитись до справи України проти РФ

П'ятниця, 23 вересня 2022, 12:13

23 уряди та одна неурядова організація, Женевська академія міжнародного гуманітарного права та прав людини, звернулися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням долучитися як третя сторона до провадження у справі Україна проти Росії (заява № 11055/22).

Про це у п’ятницю 23 вересня повідомила пресслужба ЄСПЛ, пише "Європейська правда".

Звернення направили уряди Австрії, Бельгії, Хорватії, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ірландії, Італії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії і Швеції.

Крім того, Ісландія та Велика Британія попросили та отримали коротке продовження терміну, щоб направити запит про дозвіл приєднатись до справи як третя сторона. 

Особа або держава, що бере участь у справі як третя сторона, має право вносити письмові подання, а у виняткових випадках брати участь у слуханнях.

Міждержавна справа України проти Росії, за поданою Києвом 28 червня заявою, стосується звинувачень українського уряду на адресу РФ в масових і грубих порушеннях прав людини, вчинених під час російських військових операцій  на території України з 24 лютого 2022 року.

Включно з цією справою, наразі на розгляді ЄСПЛ перебуває п’ять міждержавних заяв, які Україна подала проти Росії.

Хоча Російська Федерація вийшла з Європейської конвенції про права людини 16 вересня 2022 року, ЄСПЛ компетентний розглядати скарги, спрямовані проти Російської Федерації у зв'язку з її діями або бездіяльністю, за умови, що оскаржувані події сталися до 16 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.