У Лукашенка "не бачать сенсу" у базах РФ у Білорусі, але й не виключили розміщення ядерної зброї

Понеділок, 26 вересня 2022, 14:10

Міністр закордонних справ Білорусі Владімір Макей розповів, що розміщення російських воєнних баз на території Білорусі вже давно обговорюється, але зараз у них "немає особливого сенсу".

Як повідомляє Zerkalo.io, пише "Європейська правда". про це він сказав в інтерв’ю російським ЗМІ, стенограму згодом опублікувало й МЗС.

"Достатньо розмістити відповідну техніку у Смоленській області, десь ще, і це буде, можливо, навіть більш ефективно, ніж розміщувати російські бази у Білорусі", - сказав Макей. 

Він зауважив, що РФ і Білорусь мають спільне угруповання військ і проводять спільні навчання, а від Путіна лунали запевнення, що у разі спроби якихось дій проти Білорусі це вважатимуть нападом на Союзну державу. 

Коментуючи можливе розміщення у Білорусі ядерної зброї, міністр нагадав, що Лукашенко й Путін розповідали про плани модернізувати деякі типи літаків засобами для доставки ядерної зброї. 

"Не виключені й інші варіанти. Але, наскільки я розумію, усе буде залежати від поведінки наших партнерів, від безпосередніх загроз для Білорусі і Росії. І якщо такі кроки з боку наших західних партнерів будуть, звісно, ми разом з Росією будемо виробляти адекватні методи реагування", - зазначив Владімір Макей.  

На уточнююче запитання, чи має він на увазі у тому числі розміщення ядерної зброї, Макей сказав, що зараз не може дати відповідь. 

"Але я знаю, що ці питання обговорювалися нашими керівниками і по лінії міністерств оборони. І, думаю, якщо ситуація буде цього вимагати, наші країни будуть готові піти на найрішучіші кроки для гарантування надійної безпеки нашим країнам і нашим народам", - додав міністр.  

Нагадаємо, наприкінці серпня самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко натякнув на можливість появи ядерної зброї на літаках, списаних 10 років тому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.