Зеленський доручив уряду розглянути скасування безвізу з Білоруссю

Четвер, 13 жовтня 2022, 10:48

Президент Володимир Зеленський у відповідь на петицію з проханням скасувати безвізовий режим із Білоруссю доручив уряду розглянути це питання.

Про це йдеться у відповіді на петицію на сайті глави держави, повідомляє "Європейська правда".

Створена 4 липня петиція із закликом скасувати безвізовий режим із Білоруссю набрала необхідні для розгляду глави держави 25 тисяч підписів.

У відповіді президент зазначив, що тримає на контролі заходи, спрямовані на посилення режиму здійснення контролю за перетином громадянами Білорусі кордону з Україною.

Зеленський нагадав, що кордон України з Білоруссю закритий на в’їзд для громадян Білорусі та інших іноземців відповідно до розпорядження Кабміну від 26 лютого. Усі пункти пропуску на кордоні з Білоруссю зачинені, окрім одного на Волині, що працює в обмеженому режимі, де здійснюється оформлення громадян України, які повертаються на територію нашої країни.

"Наразі Кабінету міністрів України запропоновано розглянути порушене в електронній петиції питання відповідно до компетенції, а також продовжити відповідну роботу з урахуванням розвитку ситуації, реалізації заходів із захисту національних інтересів нашої держави та її громадян", - йдеться у відповіді глави держави.

Нагадаємо, 11 жовтня Володимир Зеленський у виступі на терміновій зустрічі "Групи семи" запропонував розмістити міжнародну моніторингову місію на кордоні між Україною та Білоруссю, щоби зменшити ризик прямого вступу Білорусі у війну. 

10 жовтня самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко зібрав термінову нараду силовиків, на якій оголосив про задіяння Союзної армії та пообіцяв Україні "Кримський міст-2", а також анонсував повернення до Білорусі російських військових. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.