Лідери ЄС виступлять за створення програми оборонних інвестицій на саміті у грудні - ЗМІ

Середа, 30 листопада 2022, 09:44

Лідери Європейського Союзу наполягають на якнайшвидшому створенні інвестиційної програми з нарощування виробництва в оборонній промисловості ЄС на тлі війни в Україні.

Про це йдеться у проєкті висновків саміту лідерів ЄС 15-16 грудня, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.

"Європейська рада... закликає Єврокомісію швидко подати пропозицію щодо Європейської програми оборонних інвестицій для зміцнення потенціалу та стійкості європейського оборонного технологічного та промислового сектору, включаючи малі та середні підприємства", - йдеться у проєкті рішення, з яким ознайомилося агентство у середу.

"Ми інвестуємо в майбутнього члена ЄС": Шольц розповів, як бачить “план Маршалла” для України

Лідери ЄС також планують вимагати від Європейської комісії та Європейського оборонного агентства активізувати зусилля щодо виявлення військових прогалин та координації спільних оборонних закупівель, зокрема, для поповнення запасів матеріальних засобів, виснажених у ході підтримки України.

ЄС уже давно закликає країни-члени об'єднати зусилля із закупівлі озброєнь замість того, щоб підвищувати ціни, конкуруючи одне з одним або укладаючи індивідуальні угоди з постачальниками за межами ЄС.

Згідно з проєктом рішення, на саміті у Брюсселі лідери ЄС також закликатимуть до прискорення реалізації інфраструктурних робіт, покликаних полегшити швидке переміщення військ Європою.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба напередодні зустрічі міністрів країн-членів НАТО заявив, що країнам Альянсу необхідно терміново нарощувати виробництво зброї, оскільки без інвестицій у виробництво озброєнь неможливо перемогти на полі бою в довгостроковій перспективі.

Як повідомлялося, Україна вироблятиме важке озброєння і військову техніку щонайменше з шістьма країнами НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: