Парламент Швеції проголосує за зміну конституції заради членства у НАТО

Середа, 9 листопада 2022, 12:08

Парламент Швеції 16 листопада проголосує за зміни до конституції, що дозволять посилити антитерористичні закони - це є ключовою вимогою Туреччини для схвалення заявки Стокгольма на членство в НАТО.

Про це йдеться у заяві конституційного комітету шведського парламенту, повідомляє "Європейська правда".

"Конституційний комітет опрацював пропозицію про внесення поправки до конституції, що дозволяє обмежити свободу зібрань для груп, які займаються тероризмом... Комітет пропонує риксдагу погодитися з пропозицією", - йдеться у повідомленні.

Оголошення парламенту про майбутнє голосування відбулося після візиту у вівторок до Анкари нового прем'єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона, де він зустрівся з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом.

Крістерссон пообіцяв зайняти більш жорстку позицію щодо боротьби зі злочинністю і тероризмом під час візиту до Туреччини.

Голосування призначено на 16 листопада, а зміна, як очікується, набуде чинності 1 січня.

Експерти заявили, що новий закон полегшить судове переслідування членів Робочої партії Курдистану (РПК), занесеної до чорного списку Анкарою та більшістю її західних союзників.

У Швеції поправка до конституції має бути схвалена двома окремими парламентами із проведенням загальних виборів між ними. Перше голосування відбулося за попереднього лівого уряду Швеції.

Крістерссон, який переміг на загальних виборах у Швеції 11 вересня, назвав конституційну поправку "великим кроком".

Після вторгнення Росії в Україну Швеція та Фінляндія відмовилися від своєї давньої політики нейтралітету та подали заявку на вступ до НАТО. Але Туреччина заблокувала заявки Швеції та Фінляндії, звинувативши, зокрема, Стокгольм у тому, що він є притулком для "терористів".

Раніше повідомлялося, що Туреччина навряд чи підпише заявку Швеції на членство в НАТО до кінця року, і шанси на те, що це станеться ще до виборів, які відбудуться наступного року, невеликі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: