Банк Ради Європи збільшив капітал для допомоги у зв’язку з війною в Україні

П'ятниця, 2 грудня 2022, 14:55

Уряди країн-акціонерів Банку розвитку Ради Європи погодилися збільшити його капітал, оскільки він збільшує кредитування, щоб допомогти членам впоратися з кризою, створеною війною в Україні.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.

Багатосторонній кредитор, що базується в Парижі, був заснований в 1956 році для допомоги у фінансуванні переселення біженців і переміщених осіб після Другої світової війни.

Маючи 30 мільярдів євро активів, він надає кредити урядам країн-членів для фінансування соціальних інвестицій, таких як школи, лікарні та державне житло.

Приділяючи особливу увагу допомозі своїм 42 країнам-членам впоратися з потоками мігрантів, банк вже надав цього року 1,3 мільярда євро кредитів, щоб допомогти країнам-сусідам України впоратися з припливом біженців через війну.

"Це майже третина нашого обсягу кредитування на 2022 рік, що свідчить про здатність банку швидко реагувати на надзвичайні ситуації", - сказав голова банку Карло Монтічеллі.

Збільшення капіталу було необхідним для підтримання кредитування основної діяльності протягом наступних років, а також в очікуванні нових проєктів в Україні після завершення переговорів щодо її членства в банку, які наразі перебувають на стадії завершення.

Тому уряди акціонерів погодилися збільшити капітальну базу банку на 4,25 мільярда євро, включаючи 1,2 мільярда євро додаткового капіталу.

Члени-засновники - Франція, Німеччина та Італія - є найбільшими акціонерами банку, які разом володіють 51% акцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.