Крижаний готель у Норвегії змусили повернути до Фінляндії придбаний лід: побоюються бактерій

П'ятниця, 23 грудня 2022, 22:41

Відомому норвезькому "крижаному готелю" Tromsø Ice Domes доведеться повернути назад до Фінляндії 20 тонн криги, привезеної для виготовлення скульптур, через рішення норвезького регулятора.

Про це повідомляє NRK, пише "Європейська правда". 

Готель в останні кілька років став однією з популярних точок для іноземних туристів. Майже усе в закладі виготовлене з криги. У цій незвичній атмосфері можна прийти на екскурсію для фотографій, повечеряти, або й переночувати серед крижаних скульптур. 

Ще наприкінці минулого сезону готель закупив з Фінляндії блоки криги, щоб виготовити нові скульптури наступної зими. 36 велетенських блоків вирубали із замерзлої річки Лайніо, перевезли до Норвегії та зберігали у спеціальному контейнері до нових морозів.

За словами генерального менеджера Мортена Петтерсена, це крига з унікальними властивостями. "Її вирубали з річки з повільною течією, тож лід дуже чистий, але й має невеликі бульбашки повітря. Коли перетворити його на скульптури і підсвітити їх, виходять дуже гарні декорації", - пояснює він. 

Проте регулятор з безпечності харчових продуктів та ветеринарна служба вирішили, що не можуть бути впевненими у відсутності в товщі льоду збудників інфекційних захворювань, тому блоки криги потрібно або утилізувати у спеціальний спосіб, або відправити назад до Фінляндії. 

Зокрема, побоюються, що у кризі можуть "спати" збудники інфекційних захворювань, що можуть потрапити у річки, куди піднімається на нерест норвезький лосось. 

Керівництво готелю каже, що лише частково може зрозуміти таку обережність регуляторних органів, тому що йдеться про мізерну ймовірність, а вода з розталої криги піде у грунт, а не безпосередньо у водойму. Тепер лід спробують перепродати схожому бізнесу у Фінляндії, а для себе придбали кригу з озера Сторфйорд на крайній півночі Норвегії - який, втім, відрізняється за структурою. Фінансові втрати внаслідок рішення регулятора можуть сягнути кількасот тисяч норвезьких крон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.