Військові Південної Кореї кілька годин стежили за зграєю птахів, переплутавши її з дронами КНДР

Вівторок, 27 грудня 2022, 15:33

Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї у вівторок повідомив про хибну тривогу у зв’язку з "неупізнаним летючим об’єктом", що перетнув демаркаційну лінію з КНДР, який виявився зграєю птахів.

Про це повідомив корейський телеканал KBS News, передає "Європейська правда".

По обіді у вівторок військові Південної Кореї виявили невідомий об’єкт, який, як вони вирішили, міг бути безпілотником, запущеним з північнокорейської території, в районі острова Канхва – він розташований біля корейського кордону.

Оскільки днем раніше стався подібний інцидент за участю п’яти дронів, запущених КНДР, Сеул вирішив підняти винищувачі й гелікоптери для перехоплення. Крім того, наземні підрозділи були приведені у стан підвищеної бойової готовності, а жителям поблизу розіслали повідомлення із закликом пройти в безпечне місце.

Але через кілька годин патрулювання виявилось, що летючим об’єктом була зграя перелітних птахів. На радарах вона фіксувалась так само, як і безпілотники з невеликим (до двох метрів) розмахом крил.

Як пояснив KBS News колишній заступник глави Об’єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї Чхої Хйон-гук, зима є порою року, під час якої птахи мігрують зграями, й військові радари розпізнають їх інакше, ніж якби ті летіли поодинці.

Нагадаємо, вранці в понеділок Південна Корея підняла по тривозі винищувачі та протиповітряну оборону. Згодом з’ясувалося, що лінію розмежування з боку КНДР перетнули п’ять безпілотників, один з них долетів до північного передмістя Сеула. Це перший подібний інцидент за останні п’ять років.

Наступного дня військові Південної Кореї звернулися з публічними вибаченнями у зв’язку з тим, що не змогли збити північнокорейські дрони, й пообіцяли в майбутньому посилити систему попередження таких атак.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.