У Німеччині знову з'явиться пільговий залізничний квиток

П'ятниця, 9 грудня 2022, 14:21

У Німеччині на зміну проїзному квитку за 9 євро прийде "німецький квиток" - його вартість тепер складе 49 євро.

Про це йдеться в публікації DW, пише "Європейська правда".

Єдиний місячний проїзний діятиме для користування по всій території країни громадським транспортом за винятком експресів, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц після зустрічі в Берліні 8 грудня з головами німецьких федеральних земель.

"Німецький квиток" з'явиться - і вже скоро. Ми усунули всі перешкоди", - сказав Шольц. 

До цього повідомлялося про розбіжності між представниками федерального центру та регіонів Німеччини щодо того, з яких коштів фінансуватиметься цей проєкт.

Коштуватиме такий квиток 49 євро та з'явиться у 2023 році. Зазвичай місячний квиток на громадський транспорт, наприклад Берліна, коштує 86 євро.

"Німецький квиток" прийде на зміну так званому "квитку за 9 євро", з яким як жителі Німеччини, так і туристи, влітку могли користуватися громадським транспортом за пільговим тарифом. Програма дешевих проїзних коштувала німецькому уряду понад 2,5 мільярда євро.

За три місяці дії акції лише у пунктах продажу залізничного оператора Німеччини Deutsche Bahn продали 26 мільйонів таких квитків. 

У перші дні роботи "універсального проїзного" в Німеччині повідомляли про переповнені регіональні потяги на багатьох напрямках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.