Похорон Папи Римського Бенедикта XVI буде стриманим за його бажанням 

Неділя, 1 січня 2023, 11:40

Церемонія поховання колишнього Папи Римського Бенедикта XVI, який помер у суботу, буде простою та стриманою відповідно до побажання покійного.

Про це йдеться у заяві Ватикану, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.

Згідно з повідомленням Ватикану, з понеділка тіло покійного Папи буде перебувати в базиліці Святого Петра і залишатиметься там протягом трьох днів до похорону, який призначено на 5 січня.

До ранку понеділка тіло Бенедикта залишатиметься в невеликому монастирі в межах Ватикану, де він жив. Жодних офіційних візитів до його тіла або публічних молитов протягом цього часу не буде.

У понеділок його буде перенесено до базиліки Святого Петра, де громадськість зможе попрощатися з покійним щодня з 9 ранку до 19:00 2, 3 і 4 січня.

Помер колишній Папа Римський Бенедикт XVI

Похорон Бенедикта відбудеться у четвер, 5 січня, на площі Святого Петра, перед базилікою. Церемонія розпочнеться о 9:30 ранку за місцевим часом і пройде під головуванням Папи Франциска.

Речник Ватикану Маттео Бруні повідомив, що відповідно до побажань Бенедикта похорон буде простим і урочистим.

Папські похорони зазвичай збирають глав держав з усього світу, але Ватикан заявив, що офіційні делегації прибудуть лише з Італії та з рідної для Бенедикта Німеччини, що свідчить про те, що захід буде відносно стриманим.

Представники інших країн або організацій можуть бути присутніми в приватній якості, повідомили дипломати.

Ватикан повідомив, що після церемонії тіло Бенедикта буде повернуто до базиліки Святого Петра і поховано у Ватиканських гротах, під церквою, де знайшли свій останній прихисток понад 90 Пап Римських.

У суботу у віці 95 років колишній Папа Римський Бенедикт XVI помер після кількох днів важкого стану, спричиненого хворобою.

У лютому 2013 року Бенедикт став першим за шість століть Папою, який добровільно зрікся престолу, заявивши, що більше не має фізичних і душевних сил керувати церквою. Відтоді він жив у монастирі Mater Ecclesiae на території Ватикану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.