У Норвегії знайшли найстаріший у світі рунічний камінь

Середа, 18 січня 2023, 10:31

Археологи в Норвегії заявили у вівторок, що знайшли рунічний камінь, який, як вони стверджують, є найстарішим у світі.

Про це йдеться у публікації агентства АР, пише "Європейська правда".

Археологи кажуть, що написи на віднайденому камені мають вік до 2000 років і належать до найдавніших днів історії рунічного письма.

Археологи виявили останки неандертальців у печері біля Рима

Музей історії культури в Осло повідомив, що написи можуть бути найдавнішим прикладом слів, записаних письмово в Скандинавії.

"Це один з найдавніших рунічних написів, коли-небудь знайдених, і найдавніший датований рунічний камінь у світі", - зазначили в музеї.

"Ця знахідка дасть нам багато знань про використання рун в ранньому залізному віці. Це може бути однією з перших спроб використання рун в Норвегії і Скандинавії на камені", - сказала Крістель Зільмер, професор Університету Осло, частиною якого є музей, в інтерв'ю агентству.

Знайдений камінь розміром 31 сантиметр на 32 сантиметри має кілька типів написів, і не всі з них мають лінгвістичний сенс. Вісім рун на лицьовій стороні каменя читаються як "ідіберуг" - це може бути ім'я жінки, чоловіка або сім'ї.

Камінь отримав назву "камінь Свінгеруд" на честь місця, де він був знайдений.

Зільмер назвала відкриття "найбільш сенсаційною річчю, яку я, як академік, мала".

Рунічний камінь буде виставлений протягом місяця з 21 січня в Музеї історії культури, який має найбільшу в Норвегії колекцію історичних артефактів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: