Євросоюз обіцяє “потрійний удар” по Росії. Чому цю стратегію потрібно розширювати?

Аналітика коротко
Понеділок, 20 лютого 2023, 16:52

24 лютого 2022 року назавжди запам’ятається як день, коли Росія розпочала жорстоке, неспровоковане та незаконне повномасштабне вторгнення в Україну, яке було і залишається прикладом прямої агресії та явним порушенням Статуту ООН.

Ця війна не є "лише європейською справою" чи "протистоянням Заходу з рештою світу".

Питання стоїть про те, в якому світі ми всі хочемо жити, пише у своїй колонці високий представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель Що робить ЄС для перемоги міжнародного права у війні проти України.

Глава дипломатії ЄС зазначає, що ніхто не може почуватися в безпеці у світі, де незаконне застосування сили ядерною державою та постійним членом Ради Безпеки буде якимось чином "нормалізовано". Саме тому міжнародного права потрібно дотримуватись усюди, щоб захистити кожного від політики сили, шантажу та військового нападу.

"Рік по тому лишається ризик, що люди звикнуть до фото та відео воєнних злочинів та жахіть, які вони бачать – адже їх так багато. Ризик, що слова, які ми використовуємо, почнуть втрачати своє значення – адже ми повторюємо їх так часто. Ризик, що ми втомимося і послабимо нашу рішучість – тому що час минає, а завдання є таким важким...

Та ми не можемо цього допустити", – пише Боррель.

Адже щодня Росія продовжує порушувати Статут ООН, своєю імперіалістичною політикою створюючи небезпечний прецедент для всього світу. Щодня Росія продовжує вбивати невинних українських жінок, чоловіків та дітей, обстрілюючи своїми ракетами міста та цивільну інфраструктуру. Щодня Росія продовжує поширювати брехню та вигадки.

За його словами, для Європейського Союзу та наших партнерів немає альтернативи продовженню нашої "потрійної стратегії", що полягає в підтримці України, тиску на Росію, аби вона припинила свою незаконну агресію, та допомозі решті світу впоратися з наслідками цієї агресії.

Цим ми успішно займаємося вже протягом цілого року, повідомляє Боррель.

"Недостатньо просто говорити, що ми хочемо, щоб Україна могла захистити себе. Їй потрібно надати засоби для цього. Тому вперше в історії ЄС зараз постачає зброю країні, на яку напали. Євросоюз зараз є лідером з військової підготовки для українських військовослужбовців, щоб вони могли захистити свою країну. Ми також запропонували значну макрофінансову та гуманітарну допомогу для підтримки українського народу.

Також ми відповіли "так" на прохання України про вступ до ЄС.

І, нарешті, ми працюємо над забезпеченням відповідальності за воєнні злочини, які вчинила Росія", – зазначає автор колонки. 

У ширшому плані російське вторгнення ще раз підкреслило, що країни та люди повинні бути вільними у праві визначати своє майбутнє. ЄС чітко дав зрозуміти, що готовий відповісти на бажання партнерів та інтегрувати Західні Балкани, Україну, Молдову та Грузію в Євросоюз, і наполегливо працює, щоб втілити цю мету в реальність. Це означає працювати разом, щоб побудувати більш стійкі та інклюзивні суспільства та економіки, розвивати та захищати демократії та посилювати соціальну згуртованість.

"Історія і справедливість – на боці України.

Але щоб прискорити історію та досягти справедливості, нам потрібно розширити нашу "потрійну стратегію", – впевнений Жозеп Боррель. 

Докладніше – у колонці Жозепа Борреля Що робить ЄС для перемоги міжнародного права у війні проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.