Грета Тунберг стала почесним доктором факультету богослов'я у Фінляндії

Понеділок, 20 березня 2023, 23:10

Факультет богослов’я Гельсінського університету в понеділок присудив 20-річний шведській екоактивістці Греті Тунберг свою найвищу відзнаку – ступінь почесного доктора.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Helsingin Sanomat.

Як пояснив газеті професор церковної історії Гельсінського університету Туомас Хейккіля, діяльність Тунберг – екологічній активізм – тісно пов’язана з факультетом, де вивчаються "основні питання людства".

"(Тут вивчають) найбільші надії та страхи. Найбільші загрози нашого часу – такі як зміна клімату, стихійні лиха та війни – це проблеми, створені людиною, які ми намагаємося вирішити, реагуючи на симптоми. Але головне питання полягає в тому, чому люди такі дурні?", – пояснює він.

У Румунії завдяки Twitter-перепалці з Гретою Тунберг затримали суперечливого інфлюенсера

Університет зв’язався з Тунберг через знайомих, оскільки не мав її прямих контактів. На церемонії присудження звання почесного доктора, що відбулась у понеділок, екоактивістка не була присутня.

Почесні докторські ступені присуджуються факультетами Гельсінського університету приблизно кожні чотири роки під час випускного дня.

Як відомо, Грета Тунберг стала відомою у 2018 році, коли почала щоп'ятниці сидіти під стінами шведського парламенту, вимагаючи ухвалення дій із захисту клімату. Започатковані нею шкільні страйки – Fridays for Future – стали глобальним рухом.

Нещодавно Тунберг і десятки інших активістів блокували входи до міністерства енергетики Норвегії, протестуючи проти вітряних турбін на землях, що традиційно використовуються корінними саамськими оленярами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: