Німецький Siemens перевіряє, чи працював їхній співробітник на хакерську компанію з РФ

П'ятниця, 31 березня 2023, 17:33

Німецька технологічна компанія Siemens у п’ятницю оголосила про внутрішнє розслідування у зв’язку з розслідуванням ЗМІ про те, що один із її співробітників раніше працював у російській хакерській компанії.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Spiegel.

У четвер низка європейських ЗМІ, зокрема Spiegel, опублікували розслідування про московську ІТ-компанію Vulkan, яка працює на три російські спецслужби – Федеральну службу безпеки, військову розвідку (ГРУ) та Службу зовнішньої розвідки.

Серед іншого, компанія постачає їм програми, які дозволяють здійснювати кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури, наприклад пускати під укіс поїзди або паралізувати комп'ютери в аеропортах.

Як з’ясувало Spiegel на основі внутрішніх документів компанії, 90 колишніх програмістів Vulkan влаштувались у західні корпорації – наприклад сервіси бронювання авіаквитків Booking і Trivago, хмарний провайдер Amazon Web Services.

В уряді Німеччини спростували плани вигнати 30 російських дипломатів

Ще один співробітник Vulkan, за даними Spiegel, працює в компанії Siemens у Мюнхені. Після цього компанія оголосила про внутрішню перевірку.

"Ми серйозно ставимося до цього питання і розслідуємо його", – заявили в Siemens, однак додали, що з міркувань захисту даних не можуть розголошувати жодної інформації про особу, щодо якої ведеться розслідування.

На початку січня керівник Федерального відомства з питань захисту конституції Німеччини Томас Хальденванг заявив, що німецькі спецслужби докладають зусиль для недопущення в країну нових російських шпигунів.

Сталось це після того, як німецька федеральна прокуратура заарештувала співробітника Федеральної розвідувальної служби країни за підозрою у державній зраді – чоловіка підозрюють у шпигунстві на користь Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: