Парламент Румунії схвалив декларацію на підтримку України

Середа, 8 березня 2023, 13:52

Парламент Румунії на спільному засіданні обох палат 7 березня схвалив декларацію до річниці повномасштабного вторгнення Росії, яка рішуче засуджує загарбницьку війну РФ та закликає негайно вивести російські війська.

Текст декларації, як пише "Європейська правда", наводить румунська агенція Agerpres.

"Ми закликаємо Російську Федерацію невідкладно припинити війну і вивести всі свої військові сили і техніку з усієї території України відповідно до міжнародно визнаних кордонів", - заявили румунські законодавці.

Румунія хоче купити у США батальйон танків Abrams

Вони наголосили, що всі спроби змінити кордони України силою, починаючи з 2014 року, є кричущим порушенням Статуту ООН, міжнародного права, а також незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. 

"Ми закликаємо Російську Федерацію беззастережно співпрацювати з міжнародними організаціями та Міжнародним кримінальним судом, який відповідає за розслідування та переслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, скоєних проти України, та підтримати міжнародні зусилля… щодо створення юрисдикційного механізму для притягнення до відповідальності осіб, винних у злочині агресії", - йдеться у заяві.

Ухваленим документом парламент також вимагає від РФ "негайно припинити риторику щодо застосування ядерної зброї та дії залякування інших держав, а також безпідставні звинувачення щодо нібито застосування Україною біологічної зброї".

Депутати і сенатори закликали європейську та євроатлантичну спільноту посилити санкції проти Російської Федерації та забезпечити їх збереження протягом тривалого часу. 

Румунія може направити до Молдови фахівців для прискорення її руху в ЄС

"Санкції також мають бути спрямовані на тих, хто безпосередньо відповідальний за злочини, скоєні в Україні: президента Владіміра Путіна та весь його режим", - йдеться у заяві.

Парламент підтримав "необхідність суттєвої участі Румунії в майбутніх зусиллях з постконфліктної реконструкції української держави, а також посилення підтримки, яку надає румунська держава, особливо українському цивільному населенню".

Законодавці наголосили на необхідності підтримати процес вступу до ЄС України, Республіки Молдова та Грузії.

Документ ухвалили 285 голосами "за", п'ять проголосували "проти" та двоє утрималися.

Нагадаємо, 2 березня парламент Молдови схвалив декларацію з осудом російської агресії проти України, а соратники Додона демонстративно вийшли із зали. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: