Сенат Франції закликав ЄС розшукати депортованих Росією українських дітей

Четвер, 20 квітня 2023, 09:53

Сенат Франції – верхня палата парламенту – закликав інституції та країни ЄС зібрати докази насильницького вивезення українських дітей до Росії та накласти санкції на російських чиновників, причетних до цих злочинів.

Відповідний заклик міститься в ухваленій Сенатом резолюції, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Резолюція засуджує "депортацію українських дітей Російською Федерацією" і дії російського режиму, який "в адміністративному порядку і масово здійснює натуралізацію, зміну імен та встановлення родинних зв'язків (усиновлення. – Ред.) дітей, переміщених на його територію".

Сенатор Андре Гаттолен, який ініціював резолюцію, пояснив, що він виступив з цією ініціативою влітку 2022 року, щоб пролити світло на злочини Москви, які на той час були далеко поза увагою.

Відтоді Міжнародний кримінальний суд 17 березня видав ордер на арешт президента Росії та його "уповноваженої з прав дитини", яка організовує ці масові переміщення українських дітей до Росії.

Гаттолен висловив сподівання, що позиція Сенату посилить спільну ініціативу, оголошену Європейською комісією та Польщею в лютому, метою якої є збір доказів, пошук дітей та притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за ці злочини".

Він також сподівається, що будуть розширені санкції проти осіб, відповідальних за викрадення дітей. Перша хвиля санкцій щодо цього питання вже міститься в 10-му пакеті санкцій ЄС, ухваленому наприкінці лютого.

Нагадаємо, на весняній пленарній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, яка проходитиме у Страсбурзі 24-28 квітня, відбудуться термінові дебати, що стосуватимуться, зокрема, примусового вивезення українських дітей до РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.