Вчительку з Праги судитимуть за виправдання війни РФ проти України 

П'ятниця, 28 квітня 2023, 08:59

У Чехії судитимуть колишню вчительку однієї з празьких загальноосвітніх шкіл за виправдання агресивної війни Росії проти України.

Про це повідомляє чеське видання Novinky, пише "Європейська правда".

Очільник окружної прокуратури столичного району Прага 6 Ріхард Петрашек висунув звинувачення проти вже колишньої вчительки чеської мови Мартіни Беднарової, яка викладала в одній із загальноосвітніх шкіл району – за поведінку, що "містила елементи злочину заперечення, ставлення під сумнів, схвалення та виправдання геноциду".

За цими звинуваченнями жінці загрожує від пів року до трьох років в’язниці.

Про позицію вчительки стало відомо через учнів, які обурювались і намагалися сперечатися з нею. Доказом став епізод тривалістю 18 хвилин, записаний одним з учнів.

5 квітня минулого року Беднарова розповідала восьмикласникам, що у Києві "війни немає",  і насправді це українські військові "винищують російськомовних жителів Донбасу", буцімто "постійно з 2014 року" працюють загони українських нацистів, які вламуються у хати і "палять людей заживо" у їхніх домівках.  

Вона переконувала дітей, що Києва війна взагалі не торкнулася, тому що є свіжі фото з міста, де воно "виглядає так, наче там нічого не відбувається".

Учні заперечували і казали, що бачили у новинах кадри палаючих будинків. Вчителька перепитала, чи вони мали на увазі чеські новини, і потім закликала пошукати "альтернативні джерела", бо ČT1 -  перший телеканал громадського мовлення – "пов’язаний із Соросом". 

Після публікації запису ситуація набула розголосу, вчительку спершу відсторонили, а у травні звільнили. Беднарова спробувала оскаржити звільнення, але у лютому суд виніс рішення на користь школи з міркувань, що вчителька порушила принципи педагогічної роботи і транслювала власні судження або цілковито неправдиві факти. 

Беднарова заперечує поширення неправди і каже, що "лише розповідала учням факти", а записаний фрагмент вирваний з контексту. 

Нагадаємо, у Латвії нещодавно оштрафували блогера "Алконафтера" за виправдання агресії РФ проти України, а в Естонії – чоловіка, який 9 травня 2022 року прийшов до танка-пам'ятника у футболці з написом "СРСР".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: