Чехія забрала в російських дипломатів право безоплатного користування землею

Середа, 17 травня 2023, 18:34

Уряд Чехії в середу скасував дев'ять постанов 1970-80-х років, які надавали ще Радянському Союзу, а потім – Росії право безоплатного користування нерухомістю для дипломатичних цілей.

Про це оголосив міністр Чехії у справах Європи Міхал Дворжак у Twitter, пише "Європейська правда".

За словами Дворжака, Чехія скасувала рішення, "ухвалені під дулами російських танків після окупації нашої країни, які до сьогоднішнього дня дозволяли Росії безкоштовно користуватися великими ділянками землі на нашій території".

"Невиправдані прибутки від використання цих земель не повинні використовуватися для підтримки нинішньої окупації України", – підкреслив чеський міністр.

За даними ČTK, рішення стосується загалом 59 земельних ділянок. Тепер Росія повинна буде сплачувати податки за їхнє користування або ж укласти нові договори оренди чи "знайти інші, більш вигідні для Чехії рішення".

Як повідомлялось, ідеться не лише про приміщення посольства РФ у Празі, а й будівлі в містах Брно, Карлові Вари, а також на курортах. Загалом це трохи більш як 92 тисячі квадратних метрів площі.

Міністерство закордонних справ Чехії, яке й запропонувало скасувати невигідні договори оренди, обґрунтувало пропозицію тим, що РФ використовує землю не для дипломатичних цілей.

Воно також попередило, що Росія може вдатись до аналогічних рішень щодо Чеського дому в Москві, який розташований на російській ділянці землі.

Відносини Чехії з Росією загострились після того, як минулого року чеські спецслужби й слідчі виявили причетність російських розвідників до вибухів на складах боєприпасів у Врбетиці у 2014 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: