Литва стала частіше відмовляти росіянам і білорусам у посвідці на проживання

Понеділок, 22 травня 2023, 10:04

Цьогоріч 309 білорусів і 38 росіян не отримали посвідку на проживання в Литві через загрозу національній безпеці країни.

Про це в інтерв'ю Delfi розповіла голова Департаменту міграції Литви Евеліна Гудзінскайте, повідомляє "Європейська правда".

"Були й такі, яким посвідку на проживання не видали з інших причин, але більша частина іноземців все ж не отримала її через загрозу безпеці", – зазначила вона.

Гудзінскайте сказала, що цього числа входять і ті білоруси та росіяни, які давно живуть у Литві і мали продовжити посвідку на проживання.

Вона додала, що раніше кількість відмов у посвідці на проживання через загрозу нацбезпеці була меншою.

"Треба мати на увазі, що раніше не було війни, не було й посиленої перевірки. Зараз ситуація змінилася, загроза збільшилася, тому й оцінка загроз посилилася", – сказала Гудзінскайте.

За словами глави департаменту, попри те, що позиція Литви щодо війни недвозначна і добре відома, щомісяця кілька десятків людей в анкеті вказують, що підтримують Росію та її мотиви.

Гудзінскайте сказала, що частина людей, які отримали відмову у дозволі на проживання, звертаються до суду.

"На жаль, іноді суди цю інформацію оцінюють інакше і вважають, що підтримка війни не є загрозою державі. Звісно, мене як громадянку це засмучує, але рішення судів треба поважати", – додала вона.

Напередодні стало відомо, що Управління у справах громадянства та міграції Латвії і суд відмовили в наданні притулку громадянину Росії, який стверджував, що російська влада хотіла силоміць відправити його воювати в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: