В Німеччині держслужбовець витратив понад 300 тисяч євро з бюджету на обіди в ресторанах

П'ятниця, 26 травня 2023, 11:29

У Німеччині голова Товариства прикладних досліджень імені Фраунгофера Раймунд Нойгебауер, який був довіреною особою колишньої канцлерки Ангели Меркель, пішов з посади через звинувачення в нецільовій розтраті бюджетних грошей.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Bild.

Приводом для звинувачень стали численні порушення, які були зафіксовані у лютневому звіті Федеральної контрольно-ревізійної служби.

Товариство Фраунгофера частково отримує фінансування від Міністерства досліджень. Цього року у федеральному бюджеті передбачено 850 мільйонів євро для фінансування установи.

В аудиторів виникли питання до того, як витрачаються гроші платників податків, особливо у випадку голови товариства. У звіті президент товариства Нойгебауер анонімізований і записаний як "особа X".

Видання наводить декілька випадків перевищення повноважень Нойгебауера, коли він витрачав більше коштів, ніж це було дозволено.

Нойгебауер надавав перевагу дорогим готелям, зокрема, одного разу в Австрії він обрав номер, який коштував 663 євро за добу.

Він також не стримувався, коли справа доходила до офіційних обідів. За шість років він виставив рахунки за відвідування ресторанів на суму 312 676 євро. Аудитори розкритикували "високу частку витрат на алкогольні напої". На обіди Нойгебауер нерідко запрошував інших посадовців.

Нойгебауер та його колеги також влаштовували собі розваги, наприклад, ходили на стрільбу з лука (вартість індивідуального заняття 1600 євро). Крім того, вони часто брали з собою на обіди своїх дружин, хоча аудитори не вважають їхню присутність необхідною.

За 8 000 євро дослідницька асоціація організувала вечерю на день народження для члена правління.

За інформацією Bild, наступним президентом Товариства Фраунгофера стане професор Хольгер Ханселька, який з 2013 року очолює Технологічний інститут Карлсруе.

Раніше міністр економіки Німеччини Роберт Габек потрапив у скандал через звинувачення у кумівстві у Мінекономікиу зв'язку з чим був змушений піти у відставку державний секретар з питань енергетики Німеччини Патрік Грайхен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: