Соціал-демократи не запросили Шредера на партійну конференцію

Понеділок, 29 травня 2023, 17:38

Керівництво Соціал-демократичної партії Німеччини оголосило, що не запрошуватиме на свою конференцію колишнього канцлера Герхарда Шредера, відомого близькістю до президента Росії Владіміра Путіна.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Bild.

"Я більше не бачу в Герхарді Шредері колишнього канцлера і колишнього лідера партії. Я бачу в ньому бізнесмена, який переслідує свої ділові інтереси", – заявила лідерка СДПН Заскія Ескен.

На партійні конференції традиційно запрошують колишніх лідерів партій. Шредер був присутній на деяких засіданнях після того, як пішов з поста канцлера, і навіть виступав як спікер – востаннє у 2017 році.

Конференція СДПН відбудеться 8-10 грудня в Берліні.

Раніше стало відомо, що Шредера не запросили на святкування 160-річчя СДПН, зокрема, через його візит до російського посольства на святкування 9 травня.

Як відомо, Шредер був канцлером з 1998 по 2005 рік і лідером СДПН з 1999 по 2004 рік. Після того як його усунули з посади глави уряду, він багато років працював у російських енергетичних компаніях і досі вважається другом Путіна.

Шредер зустрічався з Путіним у Москві через кілька тижнів після початку війни, а потім ще раз у липні 2022 року. Після кожної зустрічі він запевняв, що Москва буцімто зацікавлена у припиненні війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: