Польща погрожує "закрити" кордон з Україною: вимагає продовжити зернову заборону

Середа, 19 липня 2023, 21:35

Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький у середу заявив, що Польща не відкриватиме кордон із Україною для зернових продуктів після 15 вересня, якщо тоді спливе термін мораторію Єврокомісії на імпорт українського зерна.

Як пише "Європейська правда", слова Моравецького цитує агенція РАР.

Польський прем’єр нагадав, що, згідно з рішенням Єврокомісії, Польща має знову відкрити кордон з Україною для імпорту зернових 15 вересня, тобто менш ніж через два місяці.

"Я хочу чітко заявити від Міністерства сільського господарства Республіки Польща, що ми не відкриємо цей кордон. Або Європейська комісія погодиться розробити… регламент, який продовжить цю заборону, або ми це зробимо самі", – сказав він.

Моравецький підкреслив, що цей крок Варшава ухвалює "не проти українців", а "для польських фермерів".

"Поляки заробляють на транзиті, це не загрожує дестабілізацією внутрішнього ринку, тому ми полегшуємо цей експорт і робимо транзит можливим", – додав він, зауваживши, що закриття кордону стосуватиметься й інших сільськогосподарських товарів.

Раніше в середу п'ять центральноєвропейських членів Євросоюзу – Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина – спільно звернулись до ЄС із проханням продовжити заборону на імпорт українського зерна після 15 вересня.

Центральноєвропейські країни побоюються, що припинення "зернової угоди" Росією може призвести до збільшення потоків зерна і виникнення вузьких місць у цих п'яти країнах.

Читайте також: Вимога без доказів: чи продовжить ЄС заборону для українського агроекспорту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: