США виділять $11,5 млн на допомогу вірменам із Нагірного Карабаху

Вівторок, 26 вересня 2023, 16:10

Уряд США виділить 11,5 млн доларів на гуманітарну допомогу вірменам, які переїхали з Нагірного Карабаху.

Як пише "Європейська правда", про це заявила керівниця Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер, яку цитує News.am.

Вона пояснила, що на ці кошти буде надано допомогу: від продуктів харчування до соціально-психологічної підтримки.

Вона зауважила, що за останні 9 місяців у Нагірному Карабаху склалася важка гуманітарна ситуація через серйозну нестачу продуктів харчування, медикаментів, товарів першої необхідності.

"Воєнні дії минулого тижня ще більше погіршили і без того важку ситуацію. Гуманітарні організації повинні отримати доступ до населених пунктів Нагірного Карабаху. За дорученням президента США Байдена я приїхала сюди, щоб поговорити з владою Вірменії та мирними жителями, які залишають Нагірний Карабах", – зазначила Пауер.

Нагадаємо, Азербайджан почав "антитерористичну" операцію проти Нагірного Карабаху, своєї міжнародно визнаної території, 19 вересня і оголосив про її завершення наступного дня. 

21 вересня між Азербайджаном та представниками Нагірного Карабаху відбулись переговори щодо подальшого врегулювання ситуації. Азербайджан пообіцяв забезпечити вихід із Карабаху вірменам, які складуть зброю. 

Детально про останні події читайте у статті: Третя карабаська. Чому почалася нова війна на Кавказі та якими будуть її наслідки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: