Латвія не дозволила проживання 80 росіянам попри складений мовний іспит

Вівторок, 5 вересня 2023, 09:38

Понад 80 громадян Росії, які втратили посвідку на постійне проживання в Латвії у зв'язку з поправками до Імміграційного закону і намагалися отримати новий статус постійного жителя ЄС, отримали відмову.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє портал Delfi.

Для здобуття статусу громадянин Росії повинен успішно скласти іспит з державної мови або отримати звільнення від нього і заповнити анкету. У ній є, зокрема, "ідеологічні" запитання про вторгнення Росії в Україну, окупацію Латвії та радянські пам'ятники. Відповіді на запитання оцінює Служба держбезпеки (СДБ).

Ця служба отримала вже понад 13 тисяч анкет від Управління у справах громадянства та міграції (PMLP). Близько семи тисяч осіб уже пройшли перевірку, і Служба держбезпеки не виявила ризиків у тому, щоб видати їм нову посвідку на проживання, про що повідомила PMLP.

Однак у більше ніж 80 випадках СДБ виявила ризики, і PMLP ухвалило рішення відмовити цим заявникам.

Перевірки решти тих, хто подав документи, тривають.

Ухвалені торік поправки до Закону про імміграцію з 2 вересня 2023 року анулюють автоматичну посвідку на проживання колишніх (не)громадян Латвії, які отримали громадянство Росії після 2003 року. Щоб оформити новий статус постійного жителя ЄС у Латвії, потрібно подати в PMLP низку документів, зокрема документ про володіння державною мовою на рівень від А2 і вище.

За даними PMLP, всього під дію нинішньої редакції Імміграційного закону підпадають 25 316 громадян Росії, які до цього були громадянами або негромадянами Латвії.

За менше ніж місяць до крайнього терміну менше половини росіян у Латвії записалися на мовний іспит. Після цього в країні заговорили про відстрочку для росіян для складання мовного іспиту.

Депортації, згідно з нинішнім законодавством, можуть початися з 2 грудня.

Раніше у Сеймі Латвії назвали дані, що для складання мовного іспиту ще нічого не зробили 6000 громадян Росії і вони у вересні отримають листи з проханням залишити країну

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: