ЗМІ: Підтримка України в Конгресі США під загрозою через внутрішні суперечки про кордон

П'ятниця, 17 листопада 2023, 12:21

Республіканці у Конгресі погрожують заблокувати виділення допомоги Україні, якщо вона не включатиме рішення щодо безпеки американських кордонів.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Politico з посиланням на джерела у Конгресі.

Як йдеться у матеріалі, це означає, що запит президента Джо Байдена на 60 мільярдів доларів для Києва тепер залежить від складної та делікатної боротьби за політику щодо безпеки південного кордону США.

За даними джерел, шість основних учасників переговорів ведуть суперечку щодо підвищення стандартів для отримання притулку в США, де республіканці вважають, що це є необхідною умовою для надання допомоги Україні, тоді як демократи поки що не погоджуються на це.

За словами особи, знайомої з переговорами, що тривають, ці дискусії в середу були позитивними. Сенатори планують їх продовжити під час канікул на День подяки.

Втім, лідери Сенату кажуть, що попереду ще довгий шлях. Зокрема голова судового комітету Сенату від демократів Дік Дурбін вважає, що учасники дискусії перебувають на дуже попередній стадії.

Автори матеріалу вказують, що це ознака того, що допомога Україні та Ізраїлю зараз під загрозою, як ніколи. Наступний дедлайн для ухвалення законопроєктів настає лише в січні 2024 року, а це означає, що додаткові видатки не можуть бути прив'язані до законопроєкту про фінансування до кінця року.

Пентагон повторив заклик до Конгресу схвалити додаткове фінансування для України

Республіканці розповіли виданню, що багато демократів все ще чинять опір їхнім зусиллям щодо реформування стандартів надання притулку як єдиного способу розблокувати допомогу Києву.

Республіканці заявили Politico, що якщо демократи спробують зробити спробу ухвалити допомогу Україні без угоди щодо кордону, вони її провалять. Водночас деякі законодавці висловили сумнів, що в результаті переговорів щодо кордону буде взагалі досягнута угода.

У четвер президент США Джо Байден підписав законопроєкт про короткострокове державне фінансування для уникнення припинення роботи уряду, що не містить фінансування підтримки ні України, ні Ізраїлю.

Законопроєкт про витрати не включає прохання Білого дому майже на 106 мільярдів доларів, що охоплює допомогу Ізраїлю та Україні. 

Повідомляли, що об'єднаний пакет законопроєктів, який включає допомогу Ізраїлю, Україні, Тайваню та посилення кордону, планують розглянути у Сенаті після Дня подяки, який святкуватимуть у США 23 листопада.

Конгресмен-республіканець Дон Бейкон заявляв, що у Палаті представників загалом вже знають, що робити із законопроєктом щодо допомоги Україні, а також, скільки приблизно грошей хочуть виділити Києву. На його думку, розгляд може відбутися у грудні

Адміністрація Байдена закликає Конгрес якнайшвидше схвалити запит Білого дому на допомогу Україні, щоб запобігти серйозним наслідкам для її обороноздатності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.