Голова ОБСЄ: Дискусії про виключення РФ поки "вичерпані"

П'ятниця, 1 грудня 2023, 20:22

Міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі, чия держава у 2023 році головує в ОБСЄ, вважає наразі "вичерпаними" дискусії про можливе призупинення членства Росії через повномасштабне вторгнення в Україну.

Про це Османі заявив в інтерв’ю іспанському агентству EFE, повідомляє "Європейська правда".

За словами голови північномакедонського МЗС, дискусії про виключення Росії з ОБСЄ "вичерпані, принаймні станом на зараз".

Він зазначив, що цьому заважають два аргументи: юридичний, який вимагає згоди 56 з 57 членів ОБСЄ щодо одного з членів організації, і політичний, оскільки деякі члени вважають організацію форумом для діалогу між країнами з різними поглядами.

Хоча ОБСЄ ухвалює рішення консенсусом, існує так звана формула "консенсус мінус один", яка застосовується у випадку серйозних порушень принципів ОБСЄ. На практиці її застосували лише раз – щодо Югославії у 1991 році.

Лавров у Скоп'є нахамив "Німецькій хвилі" та знову припустив розвал ОБСЄ

"Але ми вважаємо, що зараз цей принцип не спрацює, оскільки в ОБСЄ існують розбіжності в поглядах", – сказав голова МЗС Північної Македонії.

Він зазначив, що деякі з членів ОБСЄ розглядають її як "платформу для діалогу між країнами-однодумцями" з метою забезпечення стабільності в Європі через спільну діяльність.

Україна неодноразово заявляла про необхідність виключити Росію зі складу ОБСЄ, називаючи РФ головною загрозою для Європи. Тим не менш, в останній зустрічі організації на рівні міністрів брав участь росіянин Сергєй Лавров, який отримав дозвіл на відвідування Північної Македонії.

У Скоп'є Лавров у типовій для себе манері хамив журналістам і заявляв, що РФ може заблокувати кадрові рішення, від яких залежить подальше функціонування ОБСЄ.

Більше про те, що творив голова російського МЗС у Північній Македонії – у свіжому відео "ЄвроПравди".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.