Бельгія починає головування в ЄС, членство України – серед пріоритетів

Понеділок, 1 січня 2024, 08:22

Бельгія в понеділок, 1 січня 2024 року, перейняла головування в Раді Європейського Союзу від Іспанії.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Головування в Раді ЄС, як відомо, змінюється за ротаційним принципом кожні шість місяців. Бельгійське головування триватиме у січні-червні 2024 року, після чого перейде до Угорщини.

Раніше бельгійські прем'єр-міністр Александр де Кроо та міністерка закордонних справ Аджа Лябіб представляли програму головування своєї країни в Раді ЄС.

Серед іншого, вона передбачає обговорення реформування Євросоюзу, стимулювання інновацій та конкурентоспроможності економіки, захист зовнішніх кордонів ЄС, а також сприяння миру.

Бельгія назвала шість пріоритетів свого майбутнього головування в Раді ЄС

Де Кроо тоді говорив, що головування Бельгії надаватиме пріоритет внутрішнім реформам, які необхідні для збереження функціонуючого ЄС та з огляду на можливе майбутнє розширення Євросоюзу на схід та Західні Балкани на південному сході.

Така реформа, однак, не буде зосереджена на звуженні консенсусу та розширенні застосування кваліфікованої більшості – ідеї, які вже лунали в подібних дискусіях, та не мають підтримки всіх держав-членів.

Крім того, на рівні голів бельгійського та українського МЗС раніше обговорювалось, що членство України в ЄС буде серед пріоритетів головування Бельгії в Раді Євросоюзу в першій половині 2024 року.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сказав, що угорське головування в Раді Європейського Союзу в другій половині 2024 року буде "більше миротворчим", а його метою є "окупувати Брюссель".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.